Tančím

Všefandomová maškaráda aneb Jak měla Sacharóza těžké časy

Všefandomová maškaráda už se také začíná stávat tradiční kostýmovanou akcí, kam dochází většina lidí, se kterými se běžně vídám. Tu první jsem absolvovala v roce 2015 a byl to úžasný zážitek! A proto jsem si nenechala ujít ani tu letošní. A samozřejmě, důvodem účasti bylo i to, že jsem na Maškarádě v rámci programu také vystupovala.

Slovo na úvod

Kdo to ještě neví, tak bych ráda zmínila, že i já jsem jedna z těch, co se ráda oblékám do rozličných kostýmů a pak se takto „vyšňořená“ vydávám na různé akce, kde potkávám podobně „švihlé“ lidi. Této aktivitě se říká cosplaying. Trochu více jsem o něm psala zde.

Kdy, kde a proč

Maškaráda se konala v kulturním době Barikádníků v Praze, stejně jako minule. Prostor to je pro takovou akci naprosto ideální. Vejde se sem přesně tolik lidí, kolik je potřeba, je tu bar a velké pódium pro kapelu. Bohužel, jediná nevýhoda je, že parkety, na kterých se tančí, jsou neskutečně kluzké. To samozřejmě zradilo i mě přímo během vystoupení, kdy jsem musela původně plánované taneční piškoty vyměnit, které skutečně klouzaly neskutečným způsobem, za boty na podpatku s protiskluzovou zábranou.

Co se týče akce samotné, organizuje ji Klub Terryho Pratchetta a CZ Kontinuum Star Trek fanklub. Celá akce je hlavně pořádána na počest spisovatele sira Terryho Pratchetta, který trpěl Alzheimerovou chorobou. Veškerý výtěžek z akce proto putuje právě na výzkum Alzheimerovy nemoci, a to přímo do rukou nejpovolanějších. Do AD centra, tedy do centra pro výzkum, diagnostiku a léčbu Alzheimerovy nemoci.

K tanci i poslechu nám skvěle hrála – stejně jako loni – kapela Party Leaders, která si dokonce, vyloženě kvůli naší akci, nacvičila dvě písničky, které přímo souvisely s oběma organizujícími kluby. Pratchettovskou Ježčí píseň a pak jeden soundtrack ze Star Treku. I na ně se ale dalo moc pěkně tančit.

Photo Credit: Miro Mikšík

Masky a masky, ale nejen masky

Samozřejmě, jelikož je to Všefandomová maškaráda, tak na ni většinou dorazí lidé, co se věnují převlékání do kostýmů. Tak tu letos bylo možné potkat mozkomora, Hellboye, 10th Doctora ze seriálu Doctor Who, nebo postavy ze Zaklínače, Star Treku, či Hvězdné brány. Každopádně, jelikož se už většinou mezi sebou známe, má akce také velmi přátelskou atmosféru, o kterou zkrátka nechcete přijít. Chodí se sem proto nejen tančit, ale také se sem chodí za lidmi.

Já sama jsem vytáhla kostým mé oblíbené investigativní novinářky z knih Terryho Pratchetty, Sacharózu Rezámkovou. Kostým jsem na sobě měla po dlouhé době, ale zase jsem si uvědomila, jak moc ho mám ráda. A zároveň jsem věděla, že ji využiji i pro můj letošní taneček.

Photo credit: Miro Mikšík

Co by to bylo bez vystoupení

Nazvala jsem ho Těžké časy a celé to bylo o tom, jak na Ankh-Morpork přišly těžké časy. Sacharóza to poznala proto, že jí nešly noviny na odbyt. Proto se rozhodla, že změní lokaci a zaměstnání. Začala péct. Ovšem, jak to dopadlo, uvidíte sami. Moc slavné to nebylo.

Úvod k písni mi namluvil můj skvělý bratr a jako hudební doprovod k tanečku jsem si pak vybrala úžasnou píseň „Worst pies in London“ v podání ještě úžasnější americké muzikálové zpěvačky Petti Lupone z muzikálu „Sweeney Todd“, kterým jsem se také tentokrát trochu inspirovala při vymýšlení děje vystoupení. No. Ale dost řečí. Teď by to chtělo to video.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=j0qVLuAOHp4[/embedyt]

Na závěr

Každopádně, akce se vydařila. Byla úspěšná po všech stránkách. Já zase potkala po nějaké době spoustu známých lidí, trochu si zatančila a ještě dostala možnost naučit ostatní takový společný taneček, který byl složený z osmi jednoduchých pohybů inspirovaných různými seriály a filmy.

Tentokrát jsem ho nazvala taneční harašení a bylo řečeno, že všechny postavy se zbláznily, dostaly jakýsi podivný virus, a začaly tančit. Tak se roztančil Legolas z Pána prstenů, orel, velká želva A’Tuin, Tardis, nebo dokonce samotná hvězdná brána.

Ten loňský taneček zanechal na některých dosti silné následky. Jak to bude s tím letošním, to teprve uvidíme! Každopádně Maškaráda se opět velice podařila a já už se teď těším, jaká zase bude ta příští.

Photo credit: Miro Mikšík

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

17 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap