Tančím

Roztančený Ed Sheeran

Uběhlo už docela hodně času od chvíle, co jsem natáčela své poslední taneční video. Proto bylo na čase přijít s novým. Dokonce k tomu byla skutečně ideální příležitost. Natočení tanečního videoklipu jsme dostali jako domácí úkol během online studia. 

Začalo to domácím úkolem

Protože aktuální situace moc studiu z očí do očí nepřeje, dostali jsme i my během studia taneční terapie několik online úkolů. Jedním z nich bylo právě natočit videoklip. Všechno začalo společným hlasováním, kdy jsme si měli odhlasovat jednu ze dvou písniček. Nakonec po lítém boji (ale vlastně ani ne moc těsném) vyhrála písnička Shape of you od Eda Sheerana. 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8[/embedyt]

Úkolem bylo vymyslet si kostým, vymyslet si lokaci a následně na písničku před kamerou  zatančit. Vrhla jsem se do toho s vervou (jak jinak), protože natáčení tanečních klipů je zkrátka moje, natočila jsem jich doposud celkem šest. Toto je sedmý. 

Jak jsem vybírala lokaci?

Část první – výběr lokace – proběhl velice jednoduše a téměř okamžitě. Často jezdíváme do jedné zapadlé malé vesničky, kousek od Mnichova Hradiště, s panenskou přírodou a božským klidem. Auto tudy projede jen párkrát za den a člověk udělá pár kroků a už se může procházet třešňovou alejí, lesem, nebo mezi poli. Je tu zkrátka překrásně. No a právě, když jsem chtěla video zpracovat, měli jsme sem opět naplánovanou cestu. 

A volba byla jasná. Vymyslela jsem si koncept, domyslela jsem si, že zbytek natočím částečně i doma, a šlo o to už jen všechno natočit a dát do kupy v šikovném střihacím prográmku.

Když se vymýšlí příběh

Aby se mi taneční video jednodušeji natáčelo, vždy si k němu vymyslím nějaký – alespoň rámcový – příběh. Choreografie jde pak lépe od ruky. Za tímhle videem se skrývá jeden úplně jednoduchý. Dívka dostala dopis od svého přítele, nebo možná tajného ctitele (to už nechám na vás), čte si ho, a během toho si celý obsah promítá v hlavě (a to tak nějak znázorňují všechny ty venkovní prostřihy). Prostě jednoduše řečeno – slečna je ráda, že se danému obdivovateli líbí a čte dopis s opravdu velkým zájmem. 

Nic víc v tom nehledejte. Nebo v tom nehledejte nic. 🙂 Rozhodně to není nutné. Jak říkám, pomáhám si tím hlavně já. 

A jak vlastně výsledek dopadl? Posuďte sami! Každopádně jsem si to natolik užila, že určitě zase něco do času vymyslím. 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=mkRADOmU55U[/embedyt]

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

6 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap