Recenze,  Úvahy

O síle myšlenky

Myšlenka není jen myšlenkou, ale tvůrčím procesem a hybatelem. Je to něco, co bychom neměli vypustit do světa jen tak, protože se nám to většinou skutečně vrátí. Síla myšlenky je neuvěřitelná. A já bych se jí chtěla v tomhle článku trochu věnovat. Stejně jako jedné úžasné sadě Síla myšlenky, která mi v práci s myšlenkami aktuálně velmi pomáhá. 

Jak funguje myšlenka?

Určitě to také znáte. Takové to běžné prozření typu „No, přesně to jsem si myslel/a!“. Za touhle větou je však více pravdy, než se možná na první pohled může zdát. Myšlenka je totiž tím, co tvoří naši každodenní realitu a co určuje, co se bude kolem nás dít. Pokud si myslíte, že něco nezvládnete, je skutečně velká šance, že se vám přinejmenším něco nepodaří. Proč? Protože jste vyslali ven zprávu, která utvořila realitu a v tu chvíli se ta realita stala vaší. 

Proto je dobré s myšlenkami pracovat a je dobré, pokud si – jak já ráda říkám – pozvete pozitivní sestřičku dané myšlenky. To znamená, že se zkusíte na chvíli zastavit a uvědomit si, na co vlastně myslíte. Seznamte se svými myšlenkami. Jaké jsou? Myslíte na vaše sny? Myslíte na jejich splnění? Myslíte na to, jaký jste měli krásný den? Nebo myslíte na to, že něco nezvládnete, nebo na to, čeho se bojíte? 

Jakmile se s myšlenkami seznámíte a přesně víte, jakého rázu jsou, pak přichází část dvě. Pokud odhalíte nějakou negativní, zaměřte se na ni dvojnásobně. A co dál?  

Cvičení

Když vás nějaká myšlenka napadne, zkuste vyhodnotit, zda je pozitivní, nebo negativní – alespoň z části. Pokud je negativní, pak: 

  • pozvěte její optimistickou sestřičku
  • uvědomte si, jak by vaše myšlenka zněla, kdyby byla pozitivní
  • zkuste druhou variantu procítit a přijmout ji za svou
  • rázem se z „já to nezvládnu“, stane „já to zvládnu“
  • a nebojte se, čím déle s myšlenkami budete takto pracovat, tím spíše bude pro vás toto „přeformulovávání“ jednodušší
  • zkuste to!

Samozřejmě, nic není hned. Chce to chvíli, ale věřte, že to skutečně jde. Jen to nevzdávat! 

Motivační dárky a pošli radost

Práce s myšlenkou je vlastně strašně jednoduchá. Člověk jen musí chtít a musí vědět, jak na to. A já měla možnost vyzkoušet díky jedné spolupráci sadu „Síla myšlenky“ od pošliradost.cz, z e-shopu motivačnídárky.cz

Mimo mnoha zajímavých pomůcek pro osobnostní rozvoj, jako jsou různé motivační kartičky, seberozvojové samolepky, nebo třeba motivační deník, mají i seberozvojové sady. Mezi nimi i sadu „Síla myšlenky„, která se mi právě dostala do ruky.  

Síla myšlenky

Co všechno sada obsahuje a jak funguje, to můžete zjistit blíže v mém videu, ale stručně. Najdete v ní zlatý a černý fix, tvrdé čtvercové malé papíry, seberozvojovou samolepku a návod, jak se sadou pracovat. zároveň je její součástí dřevěný stojánek na vaše myšlenky. 

A jak sada funguje?

Vaší úkolem je si vždy na závěr dne najít pět minut a sednout si. Během toho si sepíšete pět vašich hlavních myšlenek, které jste během dne měli. Je třeba, abyste se zaměřili na to, jakého rázu myšlenky byly (přesně, jako jsme si popsali výše)

Jakmile v tom budete mít jasno, věnujte pak chvilku zapsání myšlenek. Ovšem s tím rozdílem, že pokud bude myšlenka negativní, podchytíte ji a na papír si napíšete její pozitivní variantu, onu optimistickou sestřičku, o které jsme mluvili. Už jen to, že vám myšlenka projde rukou, je nesmírně důležité, protože v tu chvíli projde i vámi samotnými a budete jí věnovat větší pozornost. Dokonce ji tak lépe přijmete za svou. 

Pak už si jen papír vložte do stojánku a celý další den budete mít myšlenky na očích. Skutečně se na ně alespoň jednou za čas podívejte, abyste si je znovu probrali a znovu zvědomili. Budou vám tak mnohem bližší.  A takhle to je možné dělat díky sadě Síla myšlenky každý den. A každý další den bude psaní pozitivních myšlenek jednodušší a jednodušší. 

Co mě sada naučila?

Naučila jsem se více všímat svých myšlenek. Ze začátku jsem totiž zjistila, že jsme jim skoro nevěnovala pozornost a měla jsem problém jakoukoliv napsat. To se v průběhu dní zlepšilo. I když to dalo hodně práce. A zároveň, už skoro po týdnu jsem pozorovala, že myšlení se začíná přetvářet a myšlenky jsou mnohem pozitivnější a radostnější, než bývaly. Skutečně staší jen málo. Myšlení a myšlenky, to je skoro jako magie. Je třeba je umět správně ovládnout. 

 

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

19 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap