O Ash

Jméno: Anděla Ludmila Kubátová
 
Přezdívka: Le fille Ash  [Le fíj Aš] nebo jen Ash
 
Věk: 25??
 
Kontakt: armenher@gmail.com
 
Motto pro život:Nesni svůj život, ale žij svůj sen.

 

 

Krátká biografie školní 

Ano. Narodila jsem se jednoho léta minulého století, okolo páté hodiny ranní. Z toho důvodu jsem spíše nočním ptákem, než ranním ptáčetem. Po čase „radostného“ dětství jsem nastoupila na základní školu, kterou jsem úspěšně absolvovala. Poté jsem se přesunula na stupeň vyšší. Má volba SŠ padla na Waldorfské lyceum (kdo nezná, nechť klikne: SEM) a opět, po dalším úspěšném ukončení, ač plném nervů a bojů, jsem se uchýlila pod střechu Fakulty Humanitních Studuií UK, kde nyní studuji třetí ročník. Při tom jsem ještě začala dálkové studium Taneční a pohybové terapie na Akademii Alternativa v Olomouci, kterou také budu v příštím roce dokončovat – pokud se vše podaří tak, jak má.

1461018_559150084171799_249790103_n
Krátká biografie, tak trochu profesní 

Již v pěti letech se u mne začala klubat záliba v umění. V té době konkrétně v tanci, kdy jsem na puštěnou hudbu často „improvizovala“ ještě neohrabanými, zdánlivě tanečními, krůčky. O tři roky později, tedy v osmi letech, jsem pak poprvé sáhla po peru a prázdném listu papíru a vytvořila svoji první povídku, Příběh strachu, a o něco později i první báseň, Tanec kvítků květin. Pak jsem na tyto umělecké pomůcky zase na nějaký čas zanevřela.
To jsem se už ale začala věnovat tanci v Základní Umělecké Škole, a v poslední době už nejen tam, což mi vydrželo až dodnes.
Od mého nástupu na ZUŠ už však uběhlo již několik let a v tuto chvíli jsem již nějaký čas její absolventkou a již ZUŠ nenavštěvuji.
Když jsem tam ještě chodívala, tak jsem k tanci také na dva a půl roku přibrala oddělení sólového zpěvu. Což už sice delší dobu není pravda, ale i tak to ve mně zanechalo silné dojmy a krásné zážitky.
Bylo to roku 2010, kdy jsem dostala chuť znovu něco napsat. Neotálela jsem proto a začala na papír pomalu přenášet příběh, který se mi zrodil v hlavě. Téměř tedy šest let po napsání mého prvního literárního pokusu. Od té doby jsem však nepustila pero z ruky a intenzivně tvořím a vymýšlím nové a nové příběhy.

10400042_10152227185284607_9156049814105480063_n
Biografie blogová 

Ještě toho roku, kdy jsem se znovu ke tvůrčímu psaní vrátila, jsem se rozhodla pro zásadní průlom. Založila jsem si na internetu blog, kam jsem své výtvory začala dávat. Nejprve na blog.cz, poté na wordpress.com a nakonec zde, na vlastní doméně. Blog je nyní oficiálně nazván Listy snů a už  na něm najdete nejen moji tvorbu.
Za tu dobu, co ho mám, se stalo mnoho zajímavého. Interaktivně jsem se seznámila s blogerem Kelyšem, se kterým jsem od července 2011 společně tvořila „písně“. Já text, on hudbu a zpěv. Potom od února 2011 jsem vedla (jako samozvaná šéfredaktorka) v té době mnou založený online literární časopis Numéro Un a v neposlední řadě jsem s mojí kamarádkou Sněhurkou vytvořila zbrusu  nový literární žánr jménem bissazioa.

blogging-research-wordle

Co bych o sobě řekla 

Jsem mladá dívka s duší umělce. Ráda pomohu, mohu-li a ráda poradím, když vím jak. Baví mne téměř vše, na co sáhnu. To proto, že se na všem a na každém snažím najít něco pozitivního. Jsem snílek, ale ne snílek v pravém slova smyslu. Své sny se snažím si plnit, a je pravdou, že se mi to už nejednou opravdu povedlo.
Když bych se měla zabývat tím, co mám ráda, pak by hned za mými koníčky (psaní, tanec a zpěv) stála příroda a vše, co je s ní spojené. Zajímám se o ni. Nacházím v ní spoustu inspirace a myslím si, že zrovna od přírody se my máme ještě co učit!
<Také velmi ráda poslouchám hudbu. Když si chci odpočinout a „zarelaxovat si.“
U mě doma hraje hlavně vážná hudba (opery, symfonie…), i přesto ale dokážu schroustat většinu stylů. Jen metal, rock, hip-hop, rap a jim podobné, opravdu nemusím. Obecně bych mohla říci, že mám ráda hudbu, která je něčím originální. Jiná než ta, co se dnes běžně  poslouchá.
Jsem také člověk, který se rád uchýlí do jiného světa. Pryč od reality. To proto píšu a vytvářím si vlastní takové světy, a proto píšu hlavně fantasy a sci-fi. Tyto dva žánry, mne fascinují a zvláštním způsobem přitahují. Ze samého důvodu také když se chci podívat na nějaký film, nebo si přečíst nějakou knihu, je fantasy a sci-fi na prvním místě!

8 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap