Modlitba aneb Jak jsem roztančila parkoviště

thumbnail

To, že sem tam natáčím taneční videa, už někteří možná víte. Tohle je další z nich. Tentokrát jsem vybrala písničku, která mi byla velice blízká, a kterou mám moc ráda – hudebně především. A také to byla píseň, kterou jsem už chtěla pěkně dlouho zpracovat. A tady se mi to podařilo!

O čem se zpívá?

Píseň, kterou jsem vybrala, se jmenuje “Take me to church” a nazpíval ji zpěvák jménem Hozier. Určitě ji znáte, jelikož je už docela “profláknutá”, a to především kvůli tanečnímu zpracování této písně úžasným tanečníkem Sergeiem Poluninem (který mě navíc k samotnému mému vlastnímu zpracování inspiroval – tedy ve smyslu “to je boží video! Já bych taky chtěla video na tuhle píseň!”).

Píseň je celá o lásce, jak už to u většiny písniček bývá. Zrovna tato je ještě navíc o nevyslyšené a odříkané lásce. Hlavní postava textu má ale jasno v tom, že svou vyvolenou skutečně chce získat a následně ji chce uctívat. Hned na začátku říká, že mu to celé mělo dojít dříve a že už ji měl uctívat dávno. I proto je celý text koncipovaný jako modlitba. 

Pokud si chcete celý text přečíst, můžete tak učinit ZDE.

Jak vybrat prostor?

 Měla jsem téměř jasnou představu, kde chci natáčet. Kousek od místa, kde jsme bydleli, bylo jedno pěkné, velké parkoviště u obchodu, který tehdy nějaký čas zpátky zkrachoval (nebo dobrá, možná lépe řečeno, prostě skončil).

Parkoviště tedy bylo většinu času pěkně prázdné. A tak už jsem k tomu místu jen vybírala vhodnou píseň. Nu, a právě Take me tu church bylo úplně ideální. 

Jak se natáčelo? 

Natáčení šlo samo. Štěstí bylo, že na parkovišti opravdu skoro nikdo nebyl, takže já, ani má kameramanka, jsme nebyly rušeny a mohly jsme vše krásně “zfouknout”. Jen jednou jedinkrát se stalo, že nám na parkoviště vjelo jedno osamocené, zatoulané auto.

A ještě jedna věc nám lehce kazila natáčení. Jelikož celý proces probíhal loni na jaře (velmi brzkém jaře), tak ještě pěkně foukalo. A pořádně studeně! Chudince kameramance proto mrzly ruce (ještě, že měla kapsy) a já byla ráda, že jsem se mohla hýbat.

Jako vždy, píseň jsem měla nahranou na mobilu a pravidelně jsem si ji pouštěla. Pěkně část po části. Vzniklo velké množství materiálu, které jsem mohla následně docela jednoduše zpracovat. Plno věcí padlo, něco jsem vůbec nevyužila, ale nakonec jsem z toho dala pěkně dohromady toto video, které jsem nazvala stručně a jasně “Modlitba”.

O čem je?

A jako mé každé taneční video, tak i tohle má svůj vlastní příběh. Nedržela jsem se moc textu, takže není o lásce – i když vlastně, kdo ví. Třeba i je.

Každopádně se jedná o mladou dívku a jejího “dobrého ducha”. Mladá dívka – upřímně, já sama nevím proč (možná láska, možná jiná trápení) – chtěla být chvíli sama, a tak se sebrala a šla na staré zapadlé parkoviště, kam nikdo nechodí, aby chvíli mohla bát jen sama se sebou.

To ale ještě netušila, že ji tu navštíví její dobrý duch, nebo třebas anděl, chcete-li, který se jí pokusí z trablů vytáhnout. A co myslíte? Podaří se mu to? Vykouzlí nakonec na dívčině tváři znovu úsměv? 

To je otázka. Každopádně, jak dívku, tak dobrého ducha, jsem ve videu oddělila i kostýmově. Dívka má na sobě černou mikinu a duch se obléká do dlouhého, béžového baloňáku.

Přeji pěkné pokoukání!


Seznam dalších tanečních videí naleznete zde: klik

A zároveň přijměte pozvání na můj youtube kanál, kde najdete ještě další videa (ač každému z nich postupně bude věnován samostatný článek): Youtube kanál

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

35 thoughts on “Modlitba aneb Jak jsem roztančila parkoviště

 1. Netušila jsem, že takhle krásně tančí amatéři. Tanec býval mojí vášní, ale to mi bylo tak o padesát let méně.Ale na parkovišti jsem nikdy netančila. 😀

  1. Vášeň ale přetrvává. 🙂 Jsou tací, kteří tančí i po sedmdesátce… 😀 Každopádně děkuji za pochvalu. 🙂 Vážím si toho. Však už se tanci různě věnuji 15 let, tak to zkrátka alespoň trochu musí být poznat.

 2. Romantické písně jsou docela pěkné a bskladbu Take Me To Church je docela fajn.
  A co se týče toho videa, je super, tančíš opravdu božsky 🙂

 3. Každý projev nějaké emoce se počítá a zde byly splněny všechny atributy pro patřičný zážitek.
  Moc se mi líbí, když se dokáže někdo takhle tanečně projevit, nenarodila jsem se s rytmem v těle.

  1. Děkuji za tvůj komentář, beallaro… 🙂 Já tancem žiji, a tak to nejspíše bude na tom i poznat. A mimochodem, tanec není o tom mít rytmus. Tanec je o tom si to užít… 🙂 Tančit může kdokoliv.

 4. No páni, to byla nádhera. Moc se mi líbí i ta písnička. Několikrát jsem ji slyšela v rádiu a měla jsem touhu si ji najít na YouTube, jenže jsem neznala ani zpěváka ani název skladby a bez toho to nejde. Takže teď jsem si užívala dvojnásobně. Do uší mi šla krásná melodie a očima jsem se kochala tvým skvělým tančením. Díky!

 5. Já moc gratuluji k UMĚNÍ, jsi opravdu hodně dobrá, ohebná jak proutek a talent z tebe čiší! Jednou ¨budeš určitě hodně slavná.

 6. Co na to říct? Prostě boží! 🙂

  Jinak, po tom parkovišti jsem se něco nachodila. Dříve tam býval obchod Delvita, kde jsem po škole začala pracovat a kde jsem našla svou životní lásku. Jo, a za tou budovou bydlí moje máma :D.

 7. Máš skvělé nápady. Vybrala jsi i skvělé místo a s hudbou a choreografií tance je to skvělá podívaná. Na videu se mi líbí i ty zpomalovací efekty, kdy pohyb vynikne naprosto bombasticky. Díky za zážitek.

     1. Tak to jsi mne dost překvapila, že ve WMM je možno video zpomalit. Já používám Pinnacle studio 17 a zatím jsem se k tomuto efektu nedostala. ono to někde v časování určitě je, ale chce to opravdu projít všechno. A za roky mám stále co v programu objevovat. Kdysi jsem WMM používala, ale to hodně dávno a asi nějakou hodně starou verzi, která toho ještě tolik neuměla. každopádně videa máš profi.

      1. No. On toho umí docela dost, nezatracuji ho, ale zase toho umí dost málo na to, aby ta videa skutečně byla ještě propracovanější, Nad Pinnaclem jsem také uvažovala, už ale ani nevím proč, jsem ho nakonec zavrhla. No, uvidíme, co půjde tvořit s tím Sony Vegas. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back To Top
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap