Tančím

Modlitba aneb Jak jsem roztančila parkoviště

To, že sem tam natáčím taneční videa, už někteří možná víte. Tohle je další z nich. Tentokrát jsem vybrala písničku, která mi byla velice blízká, a kterou mám moc ráda – hudebně především. A také to byla píseň, kterou jsem už chtěla pěkně dlouho zpracovat. A tady se mi to podařilo!

O čem se zpívá?

Píseň, kterou jsem vybrala, se jmenuje „Take me to church“ a nazpíval ji zpěvák jménem Hozier. Určitě ji znáte, jelikož je už docela „profláknutá“, a to především kvůli tanečnímu zpracování této písně úžasným tanečníkem Sergeiem Poluninem (který mě navíc k samotnému mému vlastnímu zpracování inspiroval – tedy ve smyslu „to je boží video! Já bych taky chtěla video na tuhle píseň!“).

Píseň je celá o lásce, jak už to u většiny písniček bývá. Zrovna tato je ještě navíc o nevyslyšené a odříkané lásce. Hlavní postava textu má ale jasno v tom, že svou vyvolenou skutečně chce získat a následně ji chce uctívat. Hned na začátku říká, že mu to celé mělo dojít dříve a že už ji měl uctívat dávno. I proto je celý text koncipovaný jako modlitba. 

Pokud si chcete celý text přečíst, můžete tak učinit ZDE.

Jak vybrat prostor?

 Měla jsem téměř jasnou představu, kde chci natáčet. Kousek od místa, kde jsme bydleli, bylo jedno pěkné, velké parkoviště u obchodu, který tehdy nějaký čas zpátky zkrachoval (nebo dobrá, možná lépe řečeno, prostě skončil).

Parkoviště tedy bylo většinu času pěkně prázdné. A tak už jsem k tomu místu jen vybírala vhodnou píseň. Nu, a právě Take me tu church bylo úplně ideální. 

Jak se natáčelo? 

Natáčení šlo samo. Štěstí bylo, že na parkovišti opravdu skoro nikdo nebyl, takže já, ani má kameramanka, jsme nebyly rušeny a mohly jsme vše krásně „zfouknout“. Jen jednou jedinkrát se stalo, že nám na parkoviště vjelo jedno osamocené, zatoulané auto.

A ještě jedna věc nám lehce kazila natáčení. Jelikož celý proces probíhal loni na jaře (velmi brzkém jaře), tak ještě pěkně foukalo. A pořádně studeně! Chudince kameramance proto mrzly ruce (ještě, že měla kapsy) a já byla ráda, že jsem se mohla hýbat.

Jako vždy, píseň jsem měla nahranou na mobilu a pravidelně jsem si ji pouštěla. Pěkně část po části. Vzniklo velké množství materiálu, které jsem mohla následně docela jednoduše zpracovat. Plno věcí padlo, něco jsem vůbec nevyužila, ale nakonec jsem z toho dala pěkně dohromady toto video, které jsem nazvala stručně a jasně „Modlitba“.

O čem je?

A jako mé každé taneční video, tak i tohle má svůj vlastní příběh. Nedržela jsem se moc textu, takže není o lásce – i když vlastně, kdo ví. Třeba i je.

Každopádně se jedná o mladou dívku a jejího „dobrého ducha“. Mladá dívka – upřímně, já sama nevím proč (možná láska, možná jiná trápení) – chtěla být chvíli sama, a tak se sebrala a šla na staré zapadlé parkoviště, kam nikdo nechodí, aby chvíli mohla bát jen sama se sebou.

To ale ještě netušila, že ji tu navštíví její dobrý duch, nebo třebas anděl, chcete-li, který se jí pokusí z trablů vytáhnout. A co myslíte? Podaří se mu to? Vykouzlí nakonec na dívčině tváři znovu úsměv? 

To je otázka. Každopádně, jak dívku, tak dobrého ducha, jsem ve videu oddělila i kostýmově. Dívka má na sobě černou mikinu a duch se obléká do dlouhého, béžového baloňáku.

Přeji pěkné pokoukání![embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=yYgtD0ipjeQ[/embedyt]


Seznam dalších tanečních videí naleznete zde: klik

A zároveň přijměte pozvání na můj youtube kanál, kde najdete ještě další videa (ač každému z nich postupně bude věnován samostatný článek): Youtube kanál

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

35 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap