Ze života

Kde všude najdeme kočku

Kočky jsou opravdu neskutečná stvoření. A vskutku nadpozemská. Ne náhodou jsem tu mou pojmenovala Oma. A proč? Disponuje totiž mnoha a mnoha neuvěřitelnými schopnostmi. Mimo jiné i schopností být úplně, ale úplně všude.

Pohyb kočky, aneb kočka je všude

Navíc se to moje zrzavé sedmiměsíční dítko dokáže teleportovat, takže i když jsem si jistá, že je určitě na židli v kuchyni, během sekundy ji najdu v posteli úplně na druhé straně bytu, aniž bych slyšela, jak přešla. Ale o tom dnes ne. Dnes vám chci trochu odhalit odvěkou hádanku, kde všude je možné najít kočku. Ta moje skutečně dokáže vyhledávat ta nejlepší místa pro odpočinek. Tedy… pro odpočinek. Někdy samozřejmě i pro trochu toho zlobení. Ominka je ve svém věku zkrátka pořádný provokatér.

A jaká jsou ta nejkurióznější místa? No, i přesto, že tekoucí vody se bojí, když má žízeň, chodí pít ne do mističky, ale přímo ke zdroji. Vleze si do vany a čmuchá tam tak dlouho, než nějakou tu blahodárnou tekutinu nakonec najde. Často ji to ale tak vyčerpá, že u toho rovnou usne. To, že pak leze ještě pod vanu, snad ani nemusím dodávat. Že?

DSCN0548

To, že si hraje na knihu, asi také není pro kočkomily nic extra nového, že? Ovšem Oma opravdu vyhledává ty nejužší prostůrky, jen aby je mohla vymést. A trůní si tam a trůní.

DSCN0558

Živá prachovka

S tím vymetáním to však princeznička dotáhla až k dokonalosti. Ona totiž moc dobře ví, že všechna vysoká místa jsou jaksi těžko přístupná. Tedy pro dvounohé. Oma ale našla cestičku i tam. A čím vyšší skříň, čím blíže ke stropu, tím lépe. Prý nám chce pomoct s úklidem, protože tam nahoře je plno prachu. Tehdy získala novou přezdívku – živá prachovka – protože to tam vytřela tak dokonale, že všechna smítka ulpěla už opravdu jen na její kožešině. Jsem přesvědčená, že nahoře nezůstalo zhola nic.

12471294_1299742873385852_65779937_o

A aby toho nebylo málo, rozhodla se, že pohlídá i to jídlo, co skladujeme v kuchyni na skříni. Aby fotka nemátla, tohle je skutečně také dost vysoko. Nad skleníkem a pár poličkami.

10587915_1299742113385928_1224176074_o

Když ji omrzí výšky, tak je schopná hledat i jiná kuriózní místa. A jak říkám, čím menší prostor a čím hůře se tam dostává, tím lépe pro ni. Proto takovou kočku můžeme najít např….

…. v koši

12059978_1299742050052601_311818547_o

… v domečku pro panenky.

DSCN0641

… ve skříni s oblečením

 

DSCN0763

a nebo v sáčku.

DSCN0681

Je doopravdy velice vynalézavá. A pořád jí napadají nová a nová místa, kam se může uchýlit. Takže věřím, že podobný článek vyjde ještě jednou. A co vaše kočičky? Jaká místa pro odpočinek si hledají?

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

26 komentáře

 • Polly

  V tej krásnej fotke, kde spí medzi knihami, mi pripomína moju mačku (bohužiaľ, už nie je medzi nami)… Alice bola tiež „vášnivá čitateľka“ :D… niekoľkokrát som ju nevedela nájsť a neskôr som zistila, že chodí spať až za knihy…do toho miestečka medzi knihami a stenou knižnice :))

  • Le fille Ash

   No jo… 🙂 Sečtělá kočka, dobrá kočka. Ony prostě milují veškeré stísněné prostory… 😉
   Děkuji moc za návštěvu a komentář!

 • Sugr

  Ta si tedy umí hrát na schovávanou! :-)) Je krásná, rezaté kočičky jsou úžasné, škoda, že v paneláku v Praze, když chodíme do práce by byla celý den sama. Tak jsem se potěšila aspoň pohledem na tyhle krásné fotky – děkuji!:-)

  • Le fille Ash

   Alespoň něco… ono, ne že by u nás doma tedy pořád někdo byl a v budoucnu to bude jen a jen horší, ale kočička naštěstí i tu samotu docela dobře zvládá.. 🙂

 • Ježurka

  To je ale krásné! Jo, kočičky, moje vnučka je má jako své děti. Asi proto, že opravdové děti zatím nemá, tak miluje své dva kocourky a zrovna dnes mi zase poslala fotky, jak spolu spinkají. Příští týden je chci dát na blog. Ale tohle je opravdu super koťátko! To by naše Lada taky milovala!

  • Le fille Ash

   Vskutku, Ominka je k zulíbání… 🙂 Je miloučká a hlavně mě pořád fascinuje ten její vědoucí pohled… 😀 Na fotky kocourků se moc těším! 🙂

 • Jarka

  V naší rodině jsme všichni pejskaři, nevím o nikom, kdo by měl doma kočičku. Proto žasnu, co máš doma za kaskadéra. Nedovedu si představit, jak se do těch výšek mohla dostat?! 😉 Je ale moc krásná a určitě i mazlík, já bych ji hned pomuchlovala. 😀

  • Le fille Ash

   Kaskadér… 😀 Jo, to je to pravé jméno.. 😀 A jak se tam dostane? Jednoduše, se šplháním nemá problém. Takže buď vyskáče po nižších skříňkách až nahoru, nebo prostě vyleze po čemkoliv, za co se zachytne… 🙂

 • Intuice

  Má bezva nápady! Jako každá správná kočka! My teď máme 3 dny doma zrzavého kocourka maminky, ale on už to je dědeček, tak nemá sílu se někde šplhat. Ale hru na schovku hraje stále. 🙂

 • Beatricia

  Nemohu se vynadívat, je to rozkošné a kuriózní. Ta čičinka je kouzelný mazlík. Nejvíc mě fascinuje mezi knihami. Je prostě po tobě. Obě jste náramné osobnosti. ☼☼☼

  • Le fille Ash

   Po mně? 🙂 No… jistě… jablko nepadá daleko od stromu, že? 🙂 Je pravda, že člověk si asi i ta zvířata vybírá povahově sobě podobná. 🙂 Děkujeme za komplimenty… Omince to vyřídím!

  • Le fille Ash

   Vyházet obsah? Hezké.. 😀 No… Oma kdyby vyházela obsah, tak bude ležet na tvrdém a to by se jí nelíbilo.

  • Le fille Ash

   Jo, jo.. čím výš, tím lépe.. 🙂 Ta umyvadla… o tom jsem už také slyšela. Některé kočky skutečně pijou chytře přímo z kohoutku… 🙂 Zajímavé. Jiné před tekoucí / kapající vodou utíkají.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap