Galdarian – Čtvrtá kapitola

Ač o den později, za což se omlouvám, tak příběh pokračuje dále! Už jsme zjistili něco málo o tom, co vlastně byl ten tajemný náramek. Ale stejně to stále nebylo dost na to, aby Allen skutečně věděla, o co jde. Zjistí to dnes?

Pro ty, co se ještě do příběhu o mladé newyorské dívce Allen nezačetli, doporučuji zkusit otevřít si první kapitolu ZDE a začít příběh dívky, která začíná objevovat kolem sebe spoustu podivných věcí, sledovat také!


Předchozí kapitola – DALŠÍ KAPITOLY – Pátá kapitola (online již 2.12.2017)


Vrazila do dveří a bez valného zájmu pozdravila rodiče, kteří právě sklízeli ze stolu.

„Pomůžu vám,“ nabídla se a hned se ujala mytí špinavého nádobí.

„Kde jsi byla?“ začala Nancy

„Ve městě, šla jsem si něco koupit.“

„Koupit? Otec říkal, že si musíš něco zařídit.“

„To taky.“

„To taky? Allen, chci pravdu!“

Allen zastavila vodu a podívala se na matku.

„Ale já říkám pravdu. Zatím vám ale prostě nemůžu říct, o co jde,“ utřela si ruce a vyběhla po schodech nahoru, následovaná udivenými pohledy rodičů. Těch ale vůbec nedbala.

Ve svém pokoji si pak Allen vytáhla náramek z kabelky. Položila ho před sebe na stůl a začala si ho prohlížet.

Byl z několika různobarevných, nejspíš skleněných, korálků zasazených do širokého koženého pásu. Ten byl ještě lemován několika dalšími obdélníkovými temně zelenými kamínky. Zakončen byl dvěma koženými šňůrkami, kterým ho bylo možné pevně přichytit na ruku.

Po celou tu dobu, co si ho prohlížela, se jí zdálo, že je v tom náramku něco víc, než jen kamínky. Něco z něj cítila.

Dívala se na náramek a jemně ho otáčela prsty ze strany na stranu. Nakonec neodolala. Uchopila ho a položila na pravé zápěstí. Pak zavázala kožené šňůrky, utáhla poslední kličku a uvázala poslední uzel.

V tu chvíli jako by jí ruka mnohokrát ztěžkla. Ucítila, jak celým jejím tělem projel jakýsi nepopsatelný proud energie, který její ruku přikoval ke stolu. Zatřásla se. Náramek seděl pevně na ruce a Allen se na něj zmateně dívala: „Proč! Co se to děje!“ už to nevydržela. Rychle vyrazila ze dveří a vběhla do kuchyně.

„Dobře! Já vám to tedy řeknu,“ zvolala.

Nancy a Mark nechali všeho a probodli Allen tázavým pohledem.

„Ptali jste se mě, jestli je všechno v pořádku,“ pravila ještě vestoje, „řekla jsem, že ano. Že se nic neděje,“ zamířila ke stolu a usadila se. Rodiče ji následovali, „bohužel jsem ale nemluvila pravdu, něco se děje“ řekla a sklopila oči.

„Já si to myslela!“ podotkla Nancy.

„Co se tedy děje?“ Allen nerada pomalu vylíčila celý příběh s náramkem od té chvíle, kdy ho poprvé viděla v obchodě až po jeho zakoupení. Barvitě vyprávěla o tom, jak se v jeho blízkosti cítila a co prožívala. Nevynechala ani kousek.

Nancy s Markem napjatě poslouchali. Když Allen skončila své vyprávění, dovršila ho ještě ukázkou náramku. Nancy se na něj pozorně podívala.

„Je krásný,“ podotkla.

Allen v jejích očích zpozorovala jakýsi podivný neurčitý záblesk. Že by vzpomínka? Nancy ale mlčela.

„Mami?“ matka sebou trhla: „Promiň, zamyslela jsem se,“ podívala se na Marka. Ten jí pohled skoro neopětoval, sklopil oči a věnoval se svému hrnku s čajem.

„Neboj, nic se neděje,“ Nancy se nuceně usmála.

Allen jen nedůvěřivě pozorovala rodiče, a potom se zadívala na náramek: „Škoda, že o něm nic nevím“

„Nic?“ divila se Nancy

„Vůbec nic,“ odvětila Allen.

Najednou se prudce otočila k hodinám: „No, slíbila jsem Peterovi, že za ním dnes zajdu,“ zvedla se, znovu ještě přejela pohledem Nancy s Markem, a když viděla, že se ani jeden k ničemu nemá, vyběhla už beze slova nahoru a převlékla se. Přitom si sundala náramek. V tom spěchu na něj zapomněla, a tak zůstal po jejím odchodu bezprizorně ležet na stole.

 „Zatím ahoj,“ rozloučila se s rodiči a vyběhla ven na ulici.

Jakmile byla dostatečně daleko od svého doma, zpomalila. Ve skutečnosti vůbec nechtěla jít za Peterem, i když mu to slíbila. Chtěla se jen projít. Potřebovala si nutně pročistit hlavu a popřemýšlet o všem, co se zatím událo.

Loudala se dopoledním městem a nechávala myšlenky plynout. Automaticky pak ještě zamířila do jednoho skoro opuštěném parku, kam často chodívala, když potřebovala být chvíli úplně sama. Málokdo o něm totiž věděl. Sedla si na lavičku a poslouchala zvuky velkoměsta.

Netrvalo to ale dlouho. Z ničeho nic se jí udělalo špatně. Těžce se jí dýchalo, rozbolela ji hlava a navíc na ni dopadla silná únava. Všechno to přičetla slunku, protože to začalo teď pálit jak nejsilněji umělo. Sice nerada, ale usoudila, že bude pro ni nejlepší, když se vydá zpět domů. Rozhodně ale nesmí usnout tady. Pokusila se vstát. Jako by ji však během vteřiny opustila všechna její síla. Zvednout se jí prostě nepodařilo. Dokonce i oči jí vypověděly službu a ať už Allen chtěla nebo ne, zavřely se. Dopolední slunce nahradila tma.

Když se probudila, hodiny odbíjely dvě odpoledne. Musela spát opravdu tvrdě, protože teď už se cítila svěží a plná síly. S úlevou zvedla oči ke slunci, jako by mu chtěla vynadat, že ji tak zmohlo, ale při tom se na něj vlastně usmívala. Tyhle teplé letní dny zkrátka miluje.

Bylo ale načase se zvednout. Ještě se ale musela trochu upravit, protože po tom ležení na lavičce člověk opravdu nevypadá moc k světu. Rozpustila si proto dlouhé kaštanové vlasy a chystala si je znovu sepnout do ohonu, když tu se zarazila.

„Tohle už přesahuje všechny meze,“ naštvala se, „vždyť přece…“

Dobře si to pamatovala. Náramek určitě zapomněla doma. Tak proč je v tom případě zpět uvelebný na jejím pravém zápěstí.

Byla zmatená. Znovu. A ještě víc. Z původního plánu hned se zvednout a jít najednou sešlo. Ještě dlouho pak seděla v parku. Hlavou se jí honily myšlenky všeho druhu a ona při tom jen seděla a nechala se šimrat hřejivými slunečními paprsky.

16 thoughts on “Galdarian – Čtvrtá kapitola

  1. Neplánuješ štvrtú kapitolu pridať aj na Battleon? 🙂 Inak bola dobrá, pútavá, len škoda, že nie dlhšia. 😀 Teším sa na ďalšie. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..