Jistě, kapitáne, aneb když fanoušci tvoří

thumbnail

Už několikrát jsem na Listech snů zmiňovala, že se věnuji cosplayingu, neboli převlékání do kostýmů vytvořených podle seriálových, filmových, či knižních hrdinů. A právě díky tomu jsem se dostala i k Trekkies (fanouškům Star Treku), a k jejich natáčení fanouškovských filmů.

Jistě, kapitáne!

Prvním počinem byl seriál “Star Trek: Diplomacy”, který byl opravdu 100% a ryzí fanouškovskou tvorbou, zasazenou do Star Trek univerza, a to i se všemi potřebnými Star Trek prvky. Natočené byly čtyři díly po cca 20 minutách.

Poté bylo třeba přejít na zcela nový vesmír, už pouze inspirovaný tím Star Trekovským, a právě proto vznikl nový, ještě propracovanějí projekt – Jistě, Kapitáne – který je sci-fi verzí známého komediálního seriálu BBC “Jistě, pane ministře”.

Rozsahem bude podobný, ale bude unikátní právě především zcela novým vesmírem, který tvůrci seriálu ušili na míru přímo tomuto projektu.

Předchozí miniserál vznikal od roku 2015, až do roku 2017. Nové díly originální minisérie Jistě, kapitáne, se natáčí nyní.

Mini projekty

Mimo dvou zmíněných miniseriálů má FSFilm: A Fan Film prodution ve svém portfoliu i kratší fanouškovské filmy, které se odkazují na Star Trek univerzum. Takto vznikly krátké filmy Patriotka, nebo Gambit prastarých.

Všechna díla odkazují na konkrétní události ze seriálu Star Trek, případně přímo navazují na některé díly. Pro větší Star Trek znalce, Gambit prastarých je např. zasazen do období Dominionské války.

Já a FSFilm

Projekty FSFilmu jsou neuvěřitelně propracované po všech stránkách. Kostýmové, kamerové i střihové. Pro účely natáčení dokonce fanoušci Star Treku postavili v jednom z pater školy v Běrunicích kousek za Prahou kulisy, které jakoby vypadly z oka těm filmovým. Proběhlo ale dokonce už i natáčení v exteriéru.

Má první návštěva v Běrunicích začínala chvilkovým šokem, protože jsem si skutečně přišla jak na palubě vesmírné lodi, kde nechybí vůbec, ale vůbec nic.

Postupem času jsem měla to štěstí, že jsem se z mé první role kormidelnice propracovala právě v Gambitu prastarých až k hlavní roli kapitánky Alvey. Nezažila jsem tedy jen samotné natáčení, ale i následné promítání v pražském Kině Ponrepo. A musím uznat, ten pocit, kdy se člověk vidí na filmovém plátně – na velkém filmovém plátně – je zkrátka, nezapomenutelný a naprosto neuvěřitelný.

Jsem hrdá na to, že mohu být součástí projektů nadšenců z FSFilmu a těším se na další natáčecí chvíle (ano, ano… bude jich více). Každé jedno natáčení si ale zaslouží samotný článek, takže o tom zase až jindy.

Gambit prastarých je už dokonce i online na oficiálním kanálu FSFilmu: ZDE.

Fanouškovský sci-fi film, Gambit prastarých

Buďte u toho i vy!

Rozhodně ale doporučuji sledovat tvorbu FSfilm: A Fan Film Production i online. Proto nezapomeňte nakouknout na jejich facebook (ZDE) a instagram (ZDE) a samozřejmě nesmíte minout ani jejich webové stránky FSFilm.cz, kde jsou odkazy na jednotlivé projekty. Tam si můžete přečíst více.

Jistě, kapitáne v kině!

A kdo by nás chtěl podpořit i osobně, pak vězte, že 1.3.2019, opět v kině Ponrepo, proběhne promítání prvního dílu minisérie “Jistě, kapitáne”. Tak si rezervujte místo ZDE a buďte u toho!

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

14 thoughts on “Jistě, kapitáne, aneb když fanoušci tvoří

    1. Jinak, ještě jsem asi zapomněla dodat, rubrika Creatio na Klubu snílků začala opět fungovat. Stala jsem se její novou správkyní. Kdykoliv během týdne tedy snílci mohou začít posílat na klubový email svá výtvarná díla, která budou každý čtvrtek postupně zveřejňována na blogu KS.

  1. skvělá tanečnice, skvělá herečka, super kostým, co dodat?
    Obdivuji takové lidi,klaním se takovému umu, umu co je vidět, umu co někdo umí to, co druzí ne.:-)

  2. Vypadá to velmi pěkně. A navíc jsem zase o něco chytřejší, protože už díky tobě vím, že cosplaying nemá nic společného s trigonometrickými funkcemi :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back To Top
40 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap