Tančím

Dvojnásobné okouzlení tancem

Celý rok to trvalo, a vlastně ještě o něco déle. Ale nakonec zazněl třetí gong a na jevišti našeho Malého divadla se vyjevila jedna úžasná taneční záležitost, ve které jsem měla také tu čest účinkovat. Byl to skutečně náročný taneční víkend. Ale stál za to!

Ono se řekne, nacvičit představení. Ale zkuste si to! Ještě navíc v hodinách, které jsou spíše vedené jako tzv. Open classes, tedy hodiny, kam skutečně může přijít kdykoliv, kdokoliv. Taneční a baletní studio Malex, vedené sólisty z divadla F.X.Šaldy v Liberci, Alexem Yurakovem a Marií Gornalovou, je na světě už nějaký ten rok. Nejprve se otevřely hodiny pro malé baletky a baleťáky, a poté si Alex přebral nás, velké.

Začínali jsme různě. Často třeba jen na počtu tří lidí na sále. Ale teprve v poslední době se to celé nějak více rozkřiklo a na sále bylo stále více těsno – což je dobře i špatně zároveň. Méně místa, ale mnohem více možností a lepší parta. No, dopadlo to tak, že se nás nakonec sešlo kolem patnácti. Hodiny jsou náročné, ale konečně jsem našla místo, které mě zase po mém působení v ZUŠ posunulo profesně dál. Dril je fajn, dril je třeba a bez něho se člověk prostě nevyvine.

13495543_10209520301626362_1979576441425062839_o
Copyright: Malex oficial photo

A právě díky tomu, a také díky tomu, že už jsme se ustálily a je nás dost, co opravdu chodíme pravidelně, se také naskytla možnost nacvičit představení. Následující měsíce se tedy nesly v duchu nacvičování a vylepšování. Každý detail se musel pořádně probrat a vyčistit, aby vše klaplo tak, jak má. A? Klaplo.

Měli jsme dohromady přes deset čísel. Z toho celých šest patřilo nám. Tančili jsme dvakrát během jednoho dne + jsme samozřejmě měli den před generálku. Každé z čísel bylo úplně jiné a každé bylo něčím zajímavé. O jednom, které jsme tančily jen tři, bylo všeobecně známo, že utančit a udýchat ho, je téměř nemožné. Ale zase na druhou stranu, choreografie byla příjemná a dobře se tančila – alespoň mně, tedy. Jen skutečně hudba utíkala, jak kdyby ji něco honilo! Každopádně se celý večer i odpoledne opravdu povedly. Všechny velké i malé baletky a baleťáci ze sebe vydali vše, co mohli.

13522709_10209524945062445_3628905767877606015_o
Ono vražedné číslo! Lehly jsme při závěrečných tónech, ale přežily! Copyright: Malex official photo

Bylo krásné pozorovat nadšení dětí a postupné zlepšování a jistější pohyby zase naše – ano, byl tam opravdu velký progress – v našich číslech. Stály jsme u tyče, tančily jsme klasiku na volnosti – což už je opravdu kumšt – a dostaly jsme se i k moderně. Zkrátka průřez vším. Představení se nevleklo a jelo. Bez zbytečných řečových průtahů. Zkrátka čistý taneční zážitek. Jak pro diváky, tak pro nás v zákulisí. Vidět všechen ten shon a stres, lítání, líčení (mnoho a mnoho cvaknutých selfí), dotahování na poslední chvíli a zkoušení od „nevidim do nevidim“ při dopolední generálce, to je prostě to, co k divadlu patří a co mě na něm tak strašně bere.

A můj dojem? Dokonalý. Jsem vyplesklá, nohy mě sotva nesou, ale jsem šťastná. A upřímně, dost mě mrzí, že jsem si to celé zatančila před lidmi jen dvakrát. Klidně bych se k tomu ještě jednou vrátila – nu, kdo ví. Třeba. Ale teď, já si odtančila své a dokonce jsem neodešla ani s prázdnou. Jelikož můj drahý přítel kul pikle, ač tedy prý dle jeho slov jen „malé“, nakonec z toho vznikla krásná kytice, která mi ještě teď v bytě sladce voní (skryta před Omou!)

13483331_290088611339823_2535672298859616763_o

Nu, co dodat. Byl to krásný víkend! A já ještě dodatečně děkuji našim úžasným vedoucím za práci, kterou s námi odvedli a za to, jak se jim podařilo celé dvojaké představení zorganizovat. Klobouk dolů! A samozřejmě, velký dík patří i mým spolutanečnicím, bez kterých by to celé nemohlo vzniknout! Byly jste skvělé a jsem ráda, že můžu být zrovna s vámi!

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

14 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap