Tančím

11th Doctor dances – aneb Není nad parodii

Že jsem se dlouho neozvala? Ano. Že jsem dlouho nic nepublikovala? Ano. V následujících dnech osvětlím proč. Zase se toho událo více než dost. Každopádně máme jaro a jelikož je jaro, ráda bych spolu s ním připomněla jedno jarní taneční video. Aneb dnes se podíváme na to, jak to dopadá, když se rozhodnu parodovat / napodobit jednu opravdovou muzikálovou scénu.

Na počátku stojí nápad

Všechno nějak začíná. A přesně nápad natočit toto video vznikl v době, kdy jsem sjížděla ve velkém seriál Doctor Who. To je konkrétně asi tak tři, nebo možná čtyři roky zpět (sakra, všechno to letí rychleji, než se zdá). Když jsem se tehdy totiž dostala k sériím s jedenáctým Doctorem, kterého ztvárňuje Matt Smith, pořád jsem se nemohla zbavit dojmu, že ten člověk prostě od začátku do konce každého dílu protančí. 

Chvíli poté jsem se rozhodla, že je čas na nějaký pěkný nový kostým. A jelikož to bylo v době, kdy jsem měla navíc ještě psát závěrečnou maturitní práci, řekla jsem si, že bude ideální to všechno pěkně propojit (učitel, kterého jsem tehdy požádala o vedení dané práce, byl z nápadu psát práci o cosplayingu nadšený). A tak se stalo, že vznikl kostým 11th Doctora, jedna maturitní práce na téma cosplay a na závěr toho všeho i jedno taneční video.

Můj kostým 11th Doctra na Festivalu Fantazie

Parody, parody…

A pak jsem si to tak nějak všechno pospojovala. Dostala jsem tehdy moc dobrý tip, že když tedy vidím 11th Doctora jako tančícího Doctora, ať tedy, když už chci tvořit to taneční video, použiji něco opravdu hodně, hodně švihlého. Byla jsem pak okamžitě odkázána na skladbu „Make em laugh“ z filmové adaptace muzikálu Singin‘ in the Rain z roku 1952. A nutno uznat, do této muzikálové verze jsem se zkrátka zamilovala. Ale… ono snad ani nešlo jinak.

Geniální choreografie, skvělý tanečník a dokonale chytlavá hudba. To je zkrátka vražedná kombinace. Nu, však se přesvědčte sami. 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=SND3v0i9uhE[/embedyt]

Tvoříme video

A pak to šlo tak nějak ráz na ráz. Několikrát jsem si nakoukala video, pokusila se zapamatovat všechny scény a přechody a mohlo se začít natáčet. Pojala jsem to po svém, ač jsem se lehce v mnoha případech inspirovala. Alespoň trochu. Dokonce jsem ještě stále měla při sobě mobil s originiálním videem, abych měla sled scén podobný.

Každopádně z toho vzniklo jedno velmi podivné video. V něm 11th Doctor tančí na hudbu z muzikálu Singin‘ in the Rain, a nejen to. Navíc nakonec všechno završí tím, že k tanci vyzve mop. A jak to video dopadlo? To už se musíte podívat sami.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=hQzZ0c1RGm4[/embedyt]

Závěrem

Každopádně, musím uznat, že roztančit takto nějakou seriálovou / filmovou / knižní postavu bylo velmi příjemné. Natáčení i vymýšlení videa jsem si pořádně užila a tak se už těším, že něco podobného zkusím znovu Tentokrát samozřejmě roztančím někoho jiného, ale víte co. Prostě mi to nedá! 

Mladá dívka s duší umělce. Nadšenec. Milovnice tance, literární tvorby a přírody. Nepohrdne ani kvalitní kulturou, vážnou hudbou a dalšími podivnostmi. Třeba jako převlékání do kostýmů. Zkrátka zcela normální člověk!

13 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap