Proč jsem se rozhodla odhalovat svou identitu?

Proč jsem se rozhodla odhalovat svou identitu?

Ono je to složité. Každý na to má nějaký názor, každý to vidí jinak a stejně tak to „nějak“ vidím i já. Celé to začalo ve chvíli, když jsem se rozhodla, že Otevřít článek »

Kavárna v centru Liberce? Račte vstoupit!

Kavárna v centru Liberce? Račte vstoupit!

Víte, co je pro mě, jakožto pro celiatika, největší utrpení? Když sedím v kavárně, nebo cukrárně, koukám na všechny ty překrásné dorty, ale nemůžu si žádný z nich dát. To není příjemné. Otevřít článek »

(Ne)zapomínej na minulost!

(Ne)zapomínej na minulost!

Víte, často slyším, že když se chci sebrat a konečně se dát trochu do kupy, měla bych zapomenout na to, co se stalo v minulosti. A že to nebyly pěkné věci. Odchod Otevřít článek »

Nešikovná baletka

Nešikovná baletka

Když má taneční nadšenec možnost vystoupit se svým „umem“, pak samozřejmě odmítne. Že? Logika. A… nebo ne? Dobrá. Zkrátka a dobře, dostala jsem možnost vystoupit na plese. A ne ledajakém. A tak Otevřít článek »

Nový začátek, nové kroky, nová vlna…

Nový začátek, nové kroky, nová vlna…

Život je hořký, bohu dík. A ne. Žádný radegast. Ale Listy snů. Ono, ač je to reklamní slogan, něco na tom je. Nové začátky jsou vždycky těžké. A musím se přiznat, že Otevřít článek »

 

Dolls of New Albion

Velký, dlouhodobý projekt. Ne zrovna jednoduchý, ale i tak… co by byl život bez výzev! 

Projekt režie a zinscenování steampunkové opery Dolls of New Albion od amerického skladatele Paula Shapery.

Příběh opery: 

Příběh městečka New Albion začíná tak, jak začíná i první část celé opery. Příběhem mnicha  gamblera, který nás pak celou operou provází. Samotné životní příběhy ale sledují ne město, ale kohosi konrétního. Rodinu McAlistairů.

Ta samozřejmě, jak už to bývá, má své problémy, které se s ní táhnou po celé čtyři generace, které během děje potkáme. Prvně se seznámíme s bláznivou vědkyní Annabelle, která se ve své laboratoři snaží přivést zpět k životu svého zemřelého milého. Což se jí nakonec podaří. V podobě mechanické panenky. Bohužel ale, nakonec se ukáže, že Jasper sám tento stav opravdu nechce. Co se stane pak?

V druhém dějství se setkáme se synem Annabelle, Edgarem. Ten pokračuje v matčině dědictví a je to právě on, kdo z mechanikcýh panenek a z oživování mrtvých udělá svůj vlastní business. Ale… opět. Nejde mu to nakonec úplně tak, jak by chtěl. Třetí dějství nás zavede k dalšímu pokračovateli rodu, k Byronovi. Ten má problémy nejen v lásce, ale i sám se sebou. Zároveň s tím se ale mění i město. Začíná tu být těsno a nebezpečno. A temno.

Poslední dějství, poslední člen rodiny McAlistairů, Priscilla. To už je město k nepoznání. Panenky, které byly tak milovány za Edgarových časů, teď jsou vlastně zakázány. A ti, co je mají, to mají spočítané. Proč? Co se mezitím stalo? A jakou roli v tom hraje Priscilla?

Více info: 

Veškeré informace o projektu naleznete přímo na stránkách http://donacz.webnode.cz. A samozřejmě na mém facebopokovém profilu.