Proč jsem se rozhodla odhalovat svou identitu?

Proč jsem se rozhodla odhalovat svou identitu?

Ono je to složité. Každý na to má nějaký názor, každý to vidí jinak a stejně tak to „nějak“ vidím i já. Celé to začalo ve chvíli, když jsem se rozhodla, že Otevřít článek »

Kavárna v centru Liberce? Račte vstoupit!

Kavárna v centru Liberce? Račte vstoupit!

Víte, co je pro mě, jakožto pro celiatika, největší utrpení? Když sedím v kavárně, nebo cukrárně, koukám na všechny ty překrásné dorty, ale nemůžu si žádný z nich dát. To není příjemné. Otevřít článek »

(Ne)zapomínej na minulost!

(Ne)zapomínej na minulost!

Víte, často slyším, že když se chci sebrat a konečně se dát trochu do kupy, měla bych zapomenout na to, co se stalo v minulosti. A že to nebyly pěkné věci. Odchod Otevřít článek »

Nešikovná baletka

Nešikovná baletka

Když má taneční nadšenec možnost vystoupit se svým „umem“, pak samozřejmě odmítne. Že? Logika. A… nebo ne? Dobrá. Zkrátka a dobře, dostala jsem možnost vystoupit na plese. A ne ledajakém. A tak Otevřít článek »

Nový začátek, nové kroky, nová vlna…

Nový začátek, nové kroky, nová vlna…

Život je hořký, bohu dík. A ne. Žádný radegast. Ale Listy snů. Ono, ač je to reklamní slogan, něco na tom je. Nové začátky jsou vždycky těžké. A musím se přiznat, že Otevřít článek »

 

O Ash

***
Jméno: Anděla Ludmila Heřmánková
***
Přezdívka: Le fille Ash  [Le fíj Aš] nebo jen Ash
***
Věk: 20??
***
Kontakt: armenher@gmail.com
***
Motto pro život:Nesni svůj život, ale žij svůj sen.
***

Krátká biografie školní: Ano. Narodila jsem se jednoho léta minulého století, okolo páté hodiny ranní. Z toho důvodu jsem spíše nočním ptákem, než ranním ptáčetem. Po čase „radostného“ dětství jsem nastoupila na základní školu, kterou jsem úspěšně absolvovala. Poté jsem se přesunula na stupeň vyšší. Má volba SŠ padla na Waldorfské lyceum (kdo nezná, nechť klikne: SEM) a opět, po dalším úspěšném ukončení, ač plném nervů a bojů, jsem se uchýlila pod střechu Fakulty Humanitních Studuií UK.
1461018_559150084171799_249790103_n
Krátká biografie , tak trochu profesní: Již v pěti letech se u mne začala klubat záliba v umění. V té době konkrétně v tanci, kdy jsem na puštěnou hudbu často „improvizovala“ ještě neohrabanými, zdánlivě tanečními, krůčky. O tři roky později, tedy v osmi letech, jsem pak poprvé sáhla po peru a prázdném listu papíru a vytvořila svoji první povídku, Příběh strachu, a o něco později i první báseň, Tanec kvítků květin. Pak jsem na tyto umělecké pomůcky zase na nějaký čas zanevřela.
To jsem se už ale začala věnovat tanci v Základní Umělecké Škole, a v poslední době už nejen tam, což mi vydrželo až dodnes.
Od mého nástupu na ZUŠ už však uběhlo již několik let a v tuto chvíli jsem již nějaký čas její absolventkou a již ZUŠ nenavštěvuji.
Když jsem tam ještě chodívala, tak jsem k tanci také na dva a půl roku přibrala oddělení sólového zpěvu. Což už sice delší dobu není pravda, ale i tak to ve mně zanechalo silné dojmy a krásné zážitky.
Bylo to roku 2010, kdy jsem dostala chuť znovu něco napsat. Neotálela jsem proto a začala na papír pomalu přenášet příběh, který se mi zrodil v hlavě. Téměř tedy šest let po napsání mého prvního literárního pokusu. Od té doby jsem však nepustila pero z ruky a intenzivně tvořím a vymýšlím nové a nové příběhy.

10400042_10152227185284607_9156049814105480063_n
Biografie blogová: Ještě toho roku, kdy jsem se znovu ke tvůrčímu psaní vrátila, jsem se rozhodla pro zásadní průlom. Založila jsem si na internetu blog, kam jsem své výtvory začala dávat. Nejprve na blog.cz, poté na wordpress.com a nakonec zde, na vlastní doméně. Blog je nyní oficiálně nazván Listy snů a už  na něm najdete nejen moji tvorbu.
Za tu dobu, co ho mám, se stalo mnoho zajímavého. Interaktivně jsem se seznámila s blogerem Kelyšem, se kterým jsem od července 2011 společně tvořila „písně“. Já text, on hudbu a zpěv. Potom od února 2011 jsem vedla (jako samozvaná šéfredaktorka) v té době mnou založený online literární časopis Numéro Un a v neposlední řadě jsem s mojí kamarádkou Sněhurkou vytvořila zbrusu  nový literární žánr jménem bissazioa.

blogging-research-wordle

Co bych o sobě řekla: Jsem mladá dívka s duší umělce. Ráda pomohu, mohu-li a ráda poradím, když vím jak. Baví mne téměř vše, na co sáhnu. To proto, že se na všem a na každém snažím najít něco pozitivního. Jsem snílek, ale ne snílek v pravém slova smyslu. Své sny se snažím si plnit, a je pravdou, že se mi to už nejednou opravdu povedlo.
Když bych se měla zabývat tím, co mám ráda, pak by hned za mými koníčky (psaní, tanec a zpěv) stála příroda a vše, co je s ní spojené. Zajímám se o ni. Nacházím v ní spoustu inspirace a myslím si, že zrovna od přírody se my máme ještě co učit!
<Také velmi ráda poslouchám hudbu. Když si chci odpočinout a „zarelaxovat si.“
U mě doma hraje hlavně vážná hudba (opery, symfonie…), i přesto ale dokážu schroustat většinu stylů. Jen metal, rock, hip-hop, rap a jim podobné, opravdu nemusím. Obecně bych mohla říci, že mám ráda hudbu, která je něčím originální. Jiná než ta, co se dnes běžně  poslouchá.
Jsem také člověk, který se rád uchýlí do jiného světa. Pryč od reality. To proto píšu a vytvářím si vlastní takové světy, a proto píšu hlavně fantasy a sci-fi. Tyto dva žánry, mne fascinují a zvláštním způsobem přitahují. Ze samého důvodu také když se chci podívat na nějaký film, nebo si přečíst nějakou knihu, je fantasy a sci-fi na prvním místě!

4 Responses to O Ash

  1. E. napsal:

    Jsem ráda za zajímavé umělecké duše jako jsi ty 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.