Nešikovná baletka

Když má taneční nadšenec možnost vystoupit se svým „umem“, pak samozřejmě odmítne. Že? Logika. A… nebo ne? Dobrá. Zkrátka a dobře, dostala jsem možnost vystoupit na plese. A ne ledajakém. A tak jsem se toho zhostila. Dokonce dvojitě. Jednou jako choreografka, podruhé i jako performerka. A jak to dopadlo? Posuďte sami.

Všefandomová maškaráda byl maškarní bál pořádaný Klubem Terryho Pratchetta a klubem CZ Kontinuum, neboli českými Trekkies (fanoušky seriálu Star Trek). Celý ples se hlavně nesl v duchu přátelské atmosféry, jak už to u fandomových akcí běžně bývá, a pak také v duchu oslavy. A to dokonce dvojité. Tedy pardon, trojité!  Nejen totiž že oba kluby slavily krásných dvacet let své působnosti, ale zároveň i kapela Mrakoplaš, která na plese doprovázela k tanci, také slavila to samé krásné kulaté výročí.

No a jelikož se tak nějak s lidmi z obou klubů znám, byla jsem požádána, abych se postarala o taneční výplň – jakožto jediný kulturní člověk. Ehm, prý (bylo řečeno během uvádění, ale nevěřte tomu. Opravdu to není až tak velká pravda…). Každopádně ale, trochu k vystoupením. Obě mám zaznamenaná, ale zde vám představím jen jedno. O druhém jen napíšu.

Všeobecný záběr všefandomu

Všeobecný záběr všefandomu

To první bylo laděné „pratchettovsky“. Byla jsem požádána, abych ztvárnila nešikovnou baletku Mášu, kterou možná někteří znají z příběhu Maškaráda od Terryho Pratchetta. Chvilku jsem přemýšlela, jak to pojmout. Bylo jasné, že budu muset zase po nějaké době vytáhnout špičky. Což se mi nakonec podařilo. Naštěstí se mi ještě ani nerozpadly, ani jsem z nich nevyrostla (a ne, ani se mi kupodivu nezmenšila noha), takže obout je nebyl problém. Dokonce i postavit se na ně pořád ještě trochu umím.

Ale když jsem si tohle všechno odškrtla jako „hotovo“ a „ok“, nastal jiný problém. Jak postavit příběh? Aby byl krátký, jasný a úderný. Nu a pak jsem na to přišla. Pokusila jsem se vžít do role takové nešikovné baletky. Jak to asi vypadá, co asi bude dělat, jak se bude chovat a hlavně… na co asi bude myslet. A nakonec jsem došla k tomu, že taková baletka se asi bude, samozřejmě neúspěšně, přehnaně snažit, aby vše bylo dokonalé. A myslet? Myslet bude na to, jaké by to asi bylo, když by byla o něco lepší. Když by byla dokonalá a všemi opěvovaná.

A přesně tohle jsem vnesla do mého tanečku. Tedy? Nejprve její pokusy o tanec, pak náhlý krásný sen a pak opět probuzení. No. A jak to vypadalo naživo, to se můžete nyní přesvědčit sami.

Co se týče druhého čísla, tam jsem si jen vyzkoušela své choreografické schopnosti. A to byl zážitek nadevše. Poprosila a využila jsem k tomu známé holky z mé bývalé ZUŠ. Je jich pět a jsou skutečně nesmírně šikovné. Práce s nimi byla radost. Nejen že jsme celé číslo postavily za ani ne 45 minut, ale ještě to holky bavilo a ještě navíc se to skutečně na plese líbilo. I dodatečně jsem dostala několik zpráv o tom, jak holky byly šikovné. A to mohu potvrdit, byly.

12265895_10204954288849407_4492214448612760254_o

(c) Hanina Veselá

Já jsem ještě navíc měla radost z toho, že se mi podařilo dát dohromady choreografii tak, že opravdu fungovala. Byl to můj druhý choreografický počin, ten první byl na mém posledním závěrečném tanečním večeru ZUŠ letos v červnu, kdy jsem pro mě a mou kamarádku vytvořila choreografii na téma Carmen a Micaela; díky tomu jsem už opravdu věděla, že to se mnou až tak strašné možná není (ach, ta chvála!), ale tehdy jsem pracovala jen s jednou dívkou. Teď jich bylo pět. Ale? I tak to vyšlo.

Celé obsazení

(c) Hanina Veselá

A jaký byl příběh tady? Jen jsem si představila, jak by to asi dopadlo, když Doctor chce poslat dopis na palubu lodi Enterprise. A protože to není jednoduché doručování, jak by to asi vypadalo, když se do toho vloží dvě pošťačky z ankh-morporské pošty. Taneční groteska s obsazením Doctor, Doctorova společnice, „flotilák“ z Enterprise a dvě pošťačky byla tedy na světě a já měla radost, že opravdu zaznamenala takový úspěch. To mě nakoplo a je jasné, že těch choreografií bude do budoucna zase o něco víc.

A co se týče bálu?  Jedním slovem, úchvatné. Více netřeba povídat. Akce se opravdu povedla. Spoustu zajímavých kostýmů, výborná muzika, příjemní lidé… co více si přát?

Zbylé fotky z bálu focené rukou a okem úžasné fotografky Haniny Veselé, najdete zde: album

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
rss

22 Responses to Nešikovná baletka

 1. Eazi napsal:

  Wau, smekám, jsi skvělá! 🙂 Vždycky jsem záviděla lidem, co mají rytmus, umí tancovat a zpívat. Já jako malá chodila na gymnastiku a na ty videa se nedá koukat. 😀

  • Le fille Ash napsal:

   A to já zase obdivuji gymnastky… 🙂 Jejich ohebnost… no jo každý jsme na něco. 🙂 Ale děkuji moc za komentář! A jsem ráda, že se video líbilo!

 2. Tlusťjoch napsal:

  Šikovně nešikovná!

 3. Jarka napsal:

  Měla bys ty baletní botky na své nožky obouvat častěji a když se rozpadnou, honem si koupit nové, byla by škoda, se na tancování úplně vybodnout. Je vidět, že tě tanec těší a jsi v něm, jak rybička ve vodě. 😉 Ten bál byla moc prima akce. 🙂

  • Le fille Ash napsal:

   Však já tančím pravidelně. 🙂 Jen ty špičky používám málo… ale vybodnout se na tanec? Nikdy. 🙂 To je něco, co mě drží nad vodou ve všech životních příležitostech. 🙂 A děkuji moc za pochvalu! 😉

 4. Martia napsal:

  Úžasné :o)

 5. Skvělé, obdivuhodné, je to nádhera – jsi VELMI šikovná! 🙂

 6. Ježurka napsal:

  Jedním slovem KRÁSA! Celou dobu jsem se u té Nešikovné baletky usmívala a současně Tě obdivovala! Až mi šel mráz po zádech. Je vidět, že jsi moc šikovná a jen tak dál v obou funkcích.

  • Le fille Ash napsal:

   Až tak? No, je to pro mě velká poklona… 🙂 Děkuji moc, Ježurko. Jsem ráda, že mé taneční pokusy se líbí. 🙂

 7. Blondie napsal:

  I když to má být nešikovná baletka, jsi furt lepší než baletky u nás 😀

  • Le fille Ash napsal:

   Nějak se mi Tvůj komentář ztratil ve spamech! To mě moc mrzí! 😀 Každopádně.. dodatečně moc potěšil! 🙂

 8. Van Vendy napsal:

  Perfektní! Moc se ti to povedlo a výsledek vypadá víc než dobře. Všechny tančíte s nadšením a je vidět, že jste se i dobře bavily. 🙂

 9. Lowri napsal:

  Je to naprosto boží, jak Tvoje vystoupení, tak i to druhé, i jen podle těch fotek! 🙂

 10. Beatricia napsal:

  Tvá taneční kreace je skvělá, na „piškotech“ se ti to výborně povedlo. Je to moc dobře, že máš tento umělecký zájem, který ti pomáhá zapomenout na neblahé události, a baví tě. Přeji ti, aby ses protančila k dalším úspěchům a štěstí. ☼☼☼

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.